Безпека

Інструктажі та інстукції у разі НС >>>

Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги

Нагадуємо педагогічним працівникам алгоритм від ДСНС щодо дій вчителя у разі повітряної тривоги під час занять у закладі освіти:

  1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу. 
  2. Вчитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття. 
  3. Відповідальна особа разом із викладачами має скоординувати хід евакуації студентів від аудиторії до захисної споруди (укриття). 
  4. Аудиторії, в яких викладають, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні та швидкого залишення аудиторії. За можливості студенти самоорганізовуються для залишення аудиторіїта руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування студенти залишають приміщення групами. 
  5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.
  6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги. 
  7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній. 
  8. Студенти або цілі академгрупи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом викладача або самостійно до захисної споруди. 
  9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб студенти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі студенти займуть свої місця відповідальний за групу повинен перевірити наявність усіх студентів.