Дутчак Світлана Вікторівна

Народилася 25 вересня 1963 р. в смт. Кельменці Чернівецької області. У 1980 р. закінчила Кельменецьку середню школу і два роки працювала у місцевому колгоспі. В період з 1982 р. по 1987 р. навчалася на географічному факультеті Чернівецького державного університету за спеціальністю “Географ. Викладач”. По закінченні вузу працювала в різних закладах освіти м. Чернівці, зокрема учителем СШ № 23 та викладачем Чернівецького промислово-технічного технікуму.
У 2002 р. закінчила факультет підприємництва Чернівецького торговельно-економічного інституту за спеціальністю “Облік і аудит”. У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Туристсько-рекреаційні ресурси ландшафтів (на прикладі Чернівецької області)” зі спеціальності 11.00.11 Конструктивна географія та раціональне природокористування.
З 2008 р. працює викладачем на географічному факультеті ЧНУ на посаді асистента кафедри географії України, картографії та геоінформатики. З вересня 2009 року – на посаді асистента кафедри геодезії, картографії та управління територіями, а з 2013 р. по теперішній час – на посаді доцента кафедри.
У січні 2019 року навчалася на курсах при ЧНУ “Методика викладання на платформі дистанційного навчання Moodle”. У 2020 – 2021 рр. закінчила курси “Основи геоінформаційних технологій (ArcGIS)” та “Просторові кадастрові інформаційні системи” на базі ННК “Світовий центр даних з  геоінформатики та сталого розвитку”.

Наукові праці присвячені головним чином дослідженням в галузі туризму, туристсько-рекреаційних ресурсів, картографічного забезпечення туризму. За період науково-педагогічної діяльності опубліковано одноосібно та у співавторстві понад 28 наукових і науково-методичних праць, з яких 17 наукових статей, навчальні посібники “Управління регіональним розвитком туризму” (2011), “Картографічне моделювання природних та соціально-економічних ресурсів” (2012), “Ринок туристичних та готельно-ресторанних послуг” (2012), у співавторстві).  Видані монографії : “Туристсько-рекреаційні ресурси ландшафтів” (2014), “Перспективи розвитку туризму в Україні та світі: управління, технології, моделі” (2021, у співавторстві). Приймала  участь у наукових і науково-методичних конференціях, семінарах і з’їздах Всеукраїнського та міжнародного рівня.

Читає навчальні дисципліни: “Топографічне креслення та комп’ютерна графіка”, “Загальні закономірності геосистем та геодинамічні процеси”, “ГІС в геодезії та управлінні територіями”, “Науково-дослідна робота студентів (для спеціальності геодезія та землеустрій)”, “Організація території житлової забудови”, “Туристсько-рекреаційні ресурси та екскурсознавство” (для спеціальності “Культурологія”) та ін.

Відзнаки:
– Відмінник освіти України, (посвідчення №39863 від 28 липня 1999)
– Медаль “За жертовність та любов до України” (відзнака Української православної церкви Київського патріархату, від 6.09.17)
– Відзнака “За відданість Україні” (відзнака гаубичного артилерійського дивізіону  ОЗСП  АЗОВ № 3 від 20.08.16)