Ірина САКАЛЬ

У 2016 році вступила до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича на географічний факультет для здобуття ступеня бакалавра за напрямком “Геодезія, картографія та землеустрій”. У червні 2020 р. отримала диплом бакалавра з професійною класифікацією “Бакалавр з геодезії та землеустрою”. У вересні того ж року вступила до магістратури ЧНУ ім. Юрія Федьковича за спеціальністю “Геодезія та землеустрій” ОП “Геодезія”. У грудні 2021 року завершила навчання в магістратурі на кафедрі геодезії, картографії та управління територіями, отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю “Геодезія та землеустрій” за ОП “Геодезія”.

З травня 2019 року та до тепер працює інженером-геодезистом у Регіональній газовій компанії “Чернівцігаз”. З 2021 року співпрацює по договору з підприємствами, компаніями та ФОПами. Разом з колегою Олександром Синицьким вели геодезичні супроводи при будівництві доріг, мостів,  конструктивних елементів на фасадах будинків, фіксуванні анкерних болтів, та здійснювали аерофотознімання.
З 2022 р. та до тепер  працює по сумісництву інженером-проєктувальником газових мереж (зовнішнє і внутрішнє газопостачання) у РГК “Чернівцігаз”.
Побажання теперішнім студентам:  Геодезія має різні напрямки, такі як геодезія в будівництві, геодезія в геології тощо. Розгляньте можливість спеціалізації в тій галузі, яка вас найбільше цікавить. Ця спеціальність може привести вас до різних проектів та місць роботи. Будьте готовими до викликів і нових можливостей. Пам’ятайте, що програмне забезпечення – це потужний інструмент у роботі геодезиста, і його освоєння може розширити ваші можливості в цій професії. Геодезія – це цікава і важлива галузь. Насолоджуйтеся своєю професією та допомагайте створювати точні та стійкі споруди та проекти.

Під час навчання брала участь (вела геодезичний супровід)  у археологічних розкопках у Пілиці (місько-сільська гміна у південній Польщі) по співпраці Чернівецького національного університету, кафедри фізичної географії, геоморфології та палеографії з Вроцлавським університетом.