10-14 травня 2023 року на Вижниччині відбулася найгучніша подія весни, а саме: 10 Всеукраїнський конгрес молодих географів.

Тематика: «Вижниччина – ворота смарагдового палацу» організаторами став Чернівецький осередок Української спілки молодих географів (УСМГ)
Цей захід зібрав понад пів сотні молодих людей з різних університетів та міст України (Тернопіль, Київ, Львів, Одеса, Харків, Маріуполь Луцьк, Ужгород та ін.), які прагнуть підносити географічну науку на новий рівень!! В організаційній, дослідницькій складовій активну участь брали студенти спеціальності “Геодезія та землеустрій” ОП “Геодезія та землеустрій”, “Геодезія”
Під час конгресу учасники брали участь у трьох воркшопах:
1.Сучасні географічні дослідження НПП Вижницький», а представляла його Яна Поп’юк.
3.«Функціональне управління НПП «Вижницький»» представляли його Стратій Віталій та Різниченко Зіна